Casa Fresca - Ataşehir - Yenihayat'ın TadıYenihayat'ın Tadı
Canım tatlı istedi, Hamur işi olsa da yesek

Casa Fresca – Ataşehir

16 Eylül 2012

Ataşehir’e yolu çok fazla düşmeyenlerdenim… Fenerbahçe Ülker’in evinde oynadığı maçlarda uğrak mekanlarımız Big Chefs, Develi ya da Marmaris Büfe’yken şimdi bunlara bir yenisi daha eklendi: Casa Fresca! Leziz mi leziz, şık mı şık bir mekanda buluyorum kendimi… Sizi şöyle alalım…

Şık mı şık diye bitirip ilk fotoğraflarda mekanın dekorasyonuna yer ayırıyorum. Sandalyeler şık olduğu kadar rahat da…

Bu fotoğrafın Casa Fresca’nın internet sitesinden… Gündüz vakti çok fazla ışık aldığından kendi çektiklerimi beğenmedim ve bunu kullanmaya karar verdim.

Bu da öyle yine internet sitesinden… Umarım bu iki fotoğraf Casa Fresca’nın içini ve dışını yeterince anlatabilmiştir. Duvardaki tabloların sayısı oldukça fazla, baktıkça bakası geliyor insanın… Ataşehir’i bilirsiniz, uzun binalar başınızı döndürebilir ya da görüş açınızı kapatabilir. Casa Fresca’nın önü açık, sizi boğmuyor, rahat rahat yemeğinizi yiyebilirsiniz.

Her masadaki yapay çiçekler var. Renkleri dükkana ve tasarıma uyum sağlıyor, iç açıyor.. Fotoğraf bana ait, siteden değil.

Ve gelelim işin en güzel kısmına… Fırınlanmış mantı güzel kokularıyla önümde… Kokusu bile yetiyor diyebilirim, sunum da başarılı… Casa Fresca’nın yaratıcısı Refik Yiğit oldukça güzel bir işe imza atarak Andromeda’da başta mantı olmak üzere, birçok yemeği sizlerle buluşturuyor.

Mantının hamuru, iç malzemesi ve sosu başarılı… Diğer meşhur mantıcılardan lezzet bakımından hiçbir farkı yok. Bir fark var, onu yazının sonuna ekleyeceğim.

Şu satırları yazarken bile karnım acıktı…

Menüye göz gezdiriyorum, çeşit çok. Ara sıcaklarda paçanga böreği, çiğ börek, güveçte mantar, yoğurtlu mantar, içli köfte (kızartma/haşlama) seçenekleri mevcut. Fiyatları 10-12 lira arasında değişiyor.

Hemen yukarıda belirttiğim farkı burada söylemekte fayda var. Fotoğraftaki fırınlanmış mantı 14 lira. Bodrum Mantı ve Casita’nın bir seviye aşağısında fiyatları, dediğim gibi lezzet bakımından ise farkı yok. Taze soğan ve peynirle kavrulmuş ıspanaklı fırın mantı, tavuklu fırın mantı, 5 peynirli ve fesleğen soslu mantı çeşitleri de mevcut. Ayrıca vejeteryanlar için de özel bir mantısı var.

Ev yapımı Cheesecake de tadına bakılması gerekiyor-muş, akşamına yemeğe gideceğim için tatlıya yer ayırmadım. Pişman mıyım, biraz :)

Giderseniz, Refik beye selamımı iletin.

Casa Fresca – Ataşehir
Adres: Barbaros Mah. Dereboyu Cad. Leylak sk. Ağaoğlu My World Andromeda C8-G Batı Ataşehir / İSTANBUL
Telefon: 0216 688 88 33
Web: www.casafresca.com.tr

Yorumlar

yorum

İlginizi Çekebilir

Hiç Yorum Yok

Yorum Yap