Çardak Büfe - Etiler - Yenihayat'ın TadıYenihayat'ın Tadı
Kebap nerede yenir?

Çardak Büfe – Etiler

29 Eylül 2014

3

Sandviç ekmeğine dönerin Etiler’deki adresi Çardak Büfe, yıllardır değişmeyen lezzetiyle hizmet veriyor. Eti lezzetli ama bu lezzette ekmeğin payını unutmamak lazım. Fiyat ise diğer dönercilere oranla pahalı.

Etiler’deki Nispetiye Caddesi’nde ne yiyebilirim?” sorusunu sorduğunuzda kolay kolay cevap alamazsınız. Çünkü; seçenek çok fazla… Seçeneklerin birçoğu ise lüks restoranlardan ibaret. Bu büyük cadde üzerinde küçük bir dükkan var; Çardak Büfe. Ünü sadece Etiler ile sınırlı kalmamış. Öğle yemekleri için özellikle çalışanlar için iyi bir tercih…

Et lezzetli fakat burayı özel kılan ekmeği. Pastane ekmeği ya da sütlü ekmek diye adlandırılan sandviç ekmeği; İstanbul’da gittiğim dönerciler arasındaki en iyi ekmek diye düşünüyorum. Bu ekmeğin seveni olduğu kadar sevmeyeni de var elbette…

2

Cadde üzerinde olmasının dezavantajlarından biri ise, park yeri problemi. Gerçi Çardak Büfe, buna vale hizmetiyle son vermiş. Vale ücretini sormadım ama ortalama 20-25 liralık bir öğle yemeğinin ardından 5-10 lira bahşiş ücretini de göz önüne almalısınız ya da arabasız tercih etmelisiniz :)

1

Fiyatlara gelecek olursak; dönerci de olsa Etiler’in göbeğinde olunca fiyatları bir hatta iki tık fazlalaşıyor. 100 gram 17, 150 gram 23 ve 200 gram 30 liradan satılıyor. Ev yapımı limonata ise 4 lira. Böylesine lezzetli sandviç dönerin yanına açık ayran tercih ederdim ama açık ayran satmıyorlar.

ÇARDAK BÜFE – ETİLER
Nispetiye Caddesi 104/7 Etiler, Etiler, Beşiktaş
02122652304

Yorumlar

yorum

İlginizi Çekebilir

Hiç Yorum Yok

Yorum Yap