Cantinery - Zorlu Center - Yenihayat'ın TadıYenihayat'ın Tadı
Burger & Steak, Keyif yerleri

Cantinery – Zorlu Center

13 Ekim 2014

2

Zorlu Center’ın Bulvar katındaki Cantinery, öğle ve akşam yemeğinin yanı sıra günün her saatinde iyi vakit geçirmek isteyenlerin buluşma noktası. İyi vaktin yanı sıra AVM ortamında iyi yemek, şarap ve kokteyl isterseniz burası size göre…

Cantinery için Lucca’nın kardeşi demekte sanırım bir sakınca yok. Ama Cantinery’i Lucca ile karıştırmamak gerek… Çünkü, buranın mutfağı çok daha iddialı. Mimarisinden mutfağına her şey planlanmış, ince elenip, sık dokunmuş… Lucca ve Cantinery’nin sahibi Cem Mirap, uzun bir süre yaşadığı Amerika’nın havasını buraya taşımış. “Kafada New York’lu, ruhta İstanbullu” diye anlatıyor Cantinery’i… Kapalı ortamın enerjisi o kadar yüksek, açık mutfak manzaralı masaları o kadar keyifli ki; kötü havalarda insanın yüzünü astırmayacak cinsten…

5

Mutfağın sorumluluğu genç şef Pelin Çakar’da… Yerli ve yabancı şeflerden oluşan ekibiyle, açık mutfakta birbirinden güzel yemekler hazırlıyor. Benim ilk tercihim ve mekanın en çok sipariş verilen lezzetlerinden biri ıstakoz burger. Bilindik burger ekmeklerinin yerine “pancake” kullanılması göze çarpan ilk detay.

3

Mevsimine göre menü değişiklik gösteriyor. Mutfakta tazelik ön planda. Günlük ve taze ürünler kullanılarak menünün dışına çıkılıyor. Eğer denk gelirseniz semizotu ve enginar salatası da çok iyi bir başlangıç. Birkaç çeşit pizzanın yanı sıra değişmeyen lezzetlerden biri olan balık schnitzel ve Cabernet Sauvignon soslu ızgara bonfile nefis.

1

Tatlılardan damlasakızlı cheesecake, cheesecake severleri baştan çıkarır. Yemeğin ardından mutlaka ama mutlaka bu tatlı için yer bırakın.

4

Cantinery özellikle öğle ve iş çıkış saatlerinde oldukça yoğun. Yazının girişinde de belirttiğim gibi günün her saatine uygun bir şeyler yemek ya da atıştırmak mümkün.

Fiyatlara gelecek olursam; ıstakoz burger 25, pizzalar 35-40 arası, et yemekleri 30-65 ve sakızlı cheesecake ise 18 lira. Bir kadeh şarap ise 18-20 liradan başlıyor.

CANTINERY – ZORLU CENTER AVM
Zorlu Center AVM, Levazım Mahallesi, Beşiktaş
0212 3536365

Yorumlar

yorum

İlginizi Çekebilir

Hiç Yorum Yok

Yorum Yap