Çakmak Kahvaltı Salonu - Beşiktaş - Yenihayat'ın TadıYenihayat'ın Tadı
Kahvaltıyı nerede yaparım?, Keyif yerleri, Kuytu köşe

Çakmak Kahvaltı Salonu – Beşiktaş

10 Şubat 2014

14

Beşiktaş’taki kahvaltıcıların sayısı her geçen gün artıyor. İlklerden biri olan Çakmak Kahvaltı Salonu, basit, lezzetli ve uygun fiyatıyla diğerlerinden bir iki adım ileri çıkıyor. Kavurmayı mutlaka deneyin.

Beşiktaş’ta iki Çakmak var. Biri Çelebioğlu sokakta diğeri ise Akmaz Çeşme Sokak’ta… İkisi de aynı aynı yer, ikisi de gidebilirsiniz.

Hafta sonu yer bulmak zor olabiliyor. Uzun uzun kahvaltı keyif yapanların gözlerinin içine bakmak durumunda kalabilirsiniz ama hafta içinde aynı keyfi siz de yaşayabiliyorsunuz.

Daha önce yemiştim ama fotoğrafını arşivde bulamadım. Son gittiğimde de tercih etmemiştim ama burayı diğerlerinden farklı kılan en önemli şey; kavurması. Erzincan’dan getirilen kavurma, diğer kahvaltıcılarda rastlanmıyor.

2

Kahvaltıda 5 kişi olduğumuz için peynir çeşitleri 5’er adetti. 3 peynir çeşidi de fiyat/lezzet oranıyla geçer not alıyor.

10
3
11
4
Kahvaltıda yoğurdun ne işi olur diyebilirsiniz ama süzme yoğurt oldukça başarılı. Kaymak gibi yediriyor kendisini :)

5

Eğer tulum peyniri seviyorsanız, çingene salatası tam size göre.

6
1

Sınıfta kalan tek şey; omlet oldu. Ben, çok fazla pişmiş sevmem belki de o yüzdendi. Fazla pişmiş ve kurumuştu. Belki sipariş verirken söylemek gerekebilir.

13

Menemeni biraz sulu seviyorsanız eminim ki çok beğeneceksiniz. Bu sıcakların porsiyonu, birer kişilik ve bence oldukça doyurucu.

7
8
9

Çakmak’ın fiyatları birçok kahvaltıcıya oranla çok çok uygun… Tüm fiyat listesi bu şekilde, artık canınız ne çekiyorsa gerisi size kalmış.
12

ÇAKMAK KAHVALTI SALONU – BEŞİKTAŞ
Beşiktaş Çarşı. Cihannüma Mah. Akmaz Çeşme Sok. No:20 Beşiktaş
02122272565

Ihlamurdere Cad. Çelebioğlu Sok. No:8 Beşiktaş
02122270485

Yorumlar

yorum

İlginizi Çekebilir

1 Yorum

  • dilekita 26 Şubat 2014 at 08:46

    Beşiktaş’taki favori kahvaltıcılarımdan biri. Çakmak’ın en güzel yanı, sade, süssüz püssüz olması. Yalın bir sunum, hızlı bir servis ve lezzetli malzemelerle karın doyuruyorlar.. :)

  • Yorum Yap