Burger Joint - Bebek&Beşiktaş - Yenihayat'ın TadıYenihayat'ın Tadı
Burger & Steak, Keyif yerleri, Kuytu köşe

Burger Joint – Bebek&Beşiktaş

07 Ağustos 2013

ham1

Burger Joint, hamburger konusunda kesinlikle İstanbul’un en iyileri arasında… Bir sıralama yapmak isteseydim listenin ilk iki sırasında olurdu ama gitmediğim burgercilere de ayıp olurdu… Gittiğim bir yere üç gün sonra tekrar gittiysem eğer; o mekanı zaten sık kullanılanlara almışımdır bile. Burger Joint’i keşfetmediyseniz eğer gerçekten çok şey kaçırmışsınız…

Uzuuun bir süredir arkadaşlarım “sen hala Burger Joint’e gitmedin mi?” diye soruyorlardı. Artık o sorular bana ne kadar ağır geldiyse üç gün arayla iki şubesine de gittim :) Biri Bebek, diğeri ise Beşiktaş’ta… Bebek Kasap & Steakhouse ile birlikte aynı çatı altında bulunan Burger Joint, eti ve ekmeğiyle beni mest etti. Uzuuun zaman sonra hem köftesi hem de ekmeği başarılı olan bir mekanda burger yediğim için kendimi şanslı hissettim.

Fotoğrafta ismini belki de çok sık duyduğunuz bir kasap var. Senelerdir Bebek’te kasaplık yapan Hünkar Karakuş’tan bahsediyorum. Bu lezzette pay sahibi olan önemli isimlerden biri…

bebek1

Bebek Kasap & Steakhouse ve Burger Joint işletmesi aynı mekanda… Dilerseniz kasap reyonundan et alışverişinizi de yapabilirsiniz. Burgerin üstüne yeme fırsatım olmadı ama pirzola, lokum ve kasap köftenin de adını bu aralar sıkça duymaya başladım. Sanırım en kısa zamanda bunları yemek için bir kez daha gideceğim.

bebek2

Burgerin köftesi konusunda işletmecilerimiz resmen sınıf atladı. Etler özenle seçiliyor, dinlendiriliyor, özel bir şekilde harmanlanıyor ve köfte kıvamına getiriliyor. Ondan sonrası da mangalın başındaki çalışanda bitiyor zaten… Burger Joint, hem köftesi hem de ekmeğiyle diğerlerinden sıyrıldı benim gözümde… Patatesler dondurulmuş, patates sevenlerdenseniz eğer; baharatlı olanı başarılı.

ham4

Köfte 160 gram. Single olarak birçok mekanda 160 gramlık köfte mevcut değil. Köfte kalın olduğu için pişirmesi ustalık istiyor. Köftesi sulu sulu… Ayrıca; birçok mekan servis etmeden burgeri ikiye bölüyor. Köftenin içi pişiyor, ekmek daha kıtır oluyor ve yemeği kolaylaştırıyor. Bunları yaparken de köftenin içini maalesef kurutuyor. Kurutmayanlar da var elbet…

ham2

Burada öyle bir durum söz konusu değil. 160 gramlık hamburger köftesiyle, susamsız, taze ve hafif bir ekmekle yemek zevkiniz müthiş bir şölene dönüşüyor.

Ekmek demişken; ekmek konusunda fırıncılara büyük iş düşüyor. Müşteriler, doğal olarak da işletmeciler her zaman aynı ekmeği bulamamaktan şikayetçi. Burger Joint ekmeğini Beşiktaş şubesinin hemen yanındaki fırından alıyor. Onlar da bu konuda zaman zaman sıkıntı yaşıyor-muş. Bana denk gelmemesine sevindim :)

ham3
Bir diğer şube ise Beşiktaş’ta bulunuyor. Ihlamurdere caddesi üzerinde, şanlıysanız önünde park yeri bulabilirsiniz. Bulamazsanız da üzülmeyin, bu lezzeti kaçırmamanız için her yere otopark yapmışlar :)

bjk

Fiyat konusunda hem Bebek hem de diğer burgercilere oranla daha uygun… Cola-Cola şişede, Fanta/Sprite/Cappy/Fuse Tea kutuda geliyor. Patates gibi onlar da 5 lira.

Beşiktaş’taki yere oranla Bebek’teki şube daha havadar ve yemeğinizi yediğiniz gibi kalkmanızı gerektirecek bir durum söz konusu değil. Ayrıca; Bebek’te alkol de var. Bira ve şarabın birçok çeşidi mevcut, bilginize.

 

fiyat

BEBEK KASAP & STEAKHOUSE – BURGER JOINT | BEBEK
Cevdet Paşa Cad. Germencik Sok. No: 232/2 Bebek Mh.
212 2635904

BURGER JOINT – BEŞİKTAŞ
Ihlamurdere Caddesi No: 94 Beşiktaş
212 2587275-76

burgerjoint.net

Yorumlar

yorum

İlginizi Çekebilir

Hiç Yorum Yok

Yorum Yap