Boruzan Restoran - Bozcaada - Yenihayat'ın TadıYenihayat'ın Tadı
Hamur işi olsa da yesek, Keyif yerleri, Kuytu köşe

Boruzan Restoran – Bozcaada

26 Ağustos 2013

hamurBozcaada’nın popüler plajlarından biri olan Ayazma’da bulunan Boruzan, öğle yemeği için alternatif olabilecek adreslerden bir tanesi. Deniz ürünlerinden hamur işlerine birçok çeşidin olduğu gibi tencere yemekleri de mevcut…

Boruzan Ailesi’nin Bozcaada’da iki restorantı var. Biri merkezde, diğeri ise Ayazma’da. Koreli ve Vahit’in Yeri kadar meşhur olmasa da tatilcilerin tercih ettiği bir mekan.

gsf
Mekan çay bahçesi tadında. Servisi hızlı ve genel olarak memnun olabileceğiniz bir işletme… Duş, giyinme kabinleri ve alışveriş imkanı var olduğundan tercih edilebilirliği artıyor. Çocuklu aileler için de geniş ve rahat bir mekan.

sddsdfs
Sarmaşık Hamur Evi‘ndeki çibörek ile kıyaslamak mümkün olmaz ama yine de lezzet ve yağ bakımından geçerli not aldı. Kıtır kıtır ama malzemesinde eksikler olduğu görüldü, belirtmekte fayda var.

dfdfdgf
Ada otlarından yapılan gözleme porsiyon ve malzeme olarak doyurcu ama biraz suluydu.. Meze olarak da yoğurtlu semizotu salatası ve Bozcaada üzümleri masaya hem renk, hem de tat kattı.

sd
Her gün deniz ürünü, hamur işi yenmez diyorsanız menüde farklı bir yemek sizi bekliyor. Menüde; kuru fasulye ve pilav var. Tatilde kimin aklına kuru fasulye ve pilav yemek gelir bilemem ama gelen olursa kalsın bir kenarda. Fasulye etli ama içinde eti bulmak için uğraş verebilirsiniz, görüntüsünde de anlaşılıyor. Bu ikilinin yanına soğan da lazım ama sonrası için sıkıntı yaratabilir :)

ssgf
dfgdfa
Fiyatlar diğer restoranlarla aşağı yukarı aynı… Farklı bir yer denemek isterseniz listenizde bulunsun derim.

menu1
menu2 BORUZAN RESTORAN
Gazi Lisesi Altı, Boruzan Sok. No: 7
286 697 84 14

Yorumlar

yorum

İlginizi Çekebilir

Hiç Yorum Yok

Yorum Yap