Boris'in Yeri - Kumkapı - Yenihayat'ın TadıYenihayat'ın Tadı
Kahvaltıyı nerede yaparım?, Kuytu köşe

Boris’in Yeri – Kumkapı

25 Şubat 2014

3
Süt ürünleri satan, salaş, temiz ve yıllara meydan okuyan bir yer burası… Boris’in Yeri, hem fiyatıyla hem de lezzetiyle İstanbul’un arka sokaklarındaki lezzetli dükkanlarından biri olarak dikkat çekiyor.

Kumkapı’nın en eski meyhanelerinden biri olan Kör Agop’un yakınındaki Boris’in Yeri, İstanbul’un gizli lezzet duraklarından. 1936 yılından beri hizmet veren dükkan, 1996’da vefat eden Boris Bey’in emanetine sahip çıkıyor. Selahattin Bey, aynı düzen ve lezzette faaliyetine devam ediyor.

6

5
Her gün, sabah 6:30 ile akşam 22:30 arasında açık. Ne zaman giderseniz gidin kahvaltı yapabilirsiniz. Kahvaltının ardından ekmek kadayıfına mutlaka yer bırakın.

1

Bu peynir, son zamanlarda yediğim en iyi beyaz peynir. Rakı içenler bu peynirin hemen farkına varacaktır. Civardaki birçok meyhane peynirini buradan alıyormuş.

8

Yumurtanın her çeşidi var. Eski kaşarlı çırpılmış yumurta nefis. Neredeyse hiç çatal kullanmadan bitti :)

2

Burayı özel kılan lezzetlerin başını çekiyor; bal-kaymak ikilisi… Dükkanın girişinde bulunan rulo halindeki kaymaklar zaten hemen dikkat çekiyor. Kaymağı kendileri yapıyor, bal ise Sinop’tan geliyor.

4
Mekana göre fazlasıyla şık bir menü… Menüde fiyatlar yazmıyor. Çünkü gramına göre fiyatlar değişkenlik gösterebiliyormuş. Ama en azından kendi yediklerimin fiyatlarını söylersem, size yardımcı olabileceğimi düşünüyorum.

Eski kaşar peynirli yumurta 10, peynir ve zeytin 4, söğüş 4, bal-kaymak 7, süt 2, çay 2 lira.

7

BORİS’İN YERİ – KUMKAPI
Ördekli Bakkal Sokak No: 17 Kumkapı
02125172256

Yorumlar

yorum

İlginizi Çekebilir

Hiç Yorum Yok

Yorum Yap