Bodrum Mantı - Yenihayat'ın TadıYenihayat'ın Tadı
Canım tatlı istedi, Hamur işi olsa da yesek

Bodrum Mantı

23 Ağustos 2013

1
İstanbul’da 24 saat açık olan yer bulmak kolay ama aynı lezzeti günün her saatinde sunan yer bulmak zor… Bodrum Mantı’nın Fenerbahçe ve Arnavutköy’deki şubesi 24 saat açık. Gece-gündüz demeden lezzetli ve kıtır kıtır fırınlanmış mantı yiyebileceğiniz adreslerden biri. Yemeğin ardından ikram edilen tatlı da sürpriz olsun…

Gece gezmelerinin son duraklarından biri olan Bodrum Mantı’ya, artık sadece geceleri değil; gün içerisinde de gitmeye başladım. Nerede olursam olayım; canım çektiğinde ya Fenerbahçe ya da Bağdat Caddesi’nde alıyorum soluğu… Sayısız gidişlerin ardından artık bloga yazma zamanı geldi diyerek, önce fotoğrafları toparladım, şimdi de yazıya döküyorum. Farkettim ki Bodrum Mantı’ya hep geç saatlerde gidiyormuşum, çünkü fotoğraflar karanlıkta, flaş ile çekilmiş. Netlikleri için şimdiden kusuruma bakmayın.

Fenerbahçe şubesinin dış mekan görüntüsü bu şekilde. İçeride de geniş bir yerleri var ama tercihim genelde dışarısı oluyor. Mekanın önünde park yeri mevcut, yoksa da görevli bir arkadaş arabanızı alıp; binanın arkasındaki otoparka bırakıyor.

fb1
Bağdat Caddesi genelde Fenerbahçe’den daha kalabalık… Yoğun ve zaman zaman masanın zor bulunduğu zamanda bile serviste gecikme olmuyor.

mekan1
Gözünüze fazla gelebilir; çünkü bu bir buçuk porsiyon… Oldukça aç olduğum günlerden biri olsa gerek :) Mantının birçok çeşidi var, birkaç satır altta anlatmaya çalıştım. Feriye diye aklınızda kalmış olabilir ama fırınlanmış mantı; yani Çıtır Bihter her zaman favorim.

m2
Mantının birbirinden farklı çeşidi var. Mantının yanı sıra ana yemekler de mevcut. Ana yemeklerden de çökertme kebabı favorim.

Normal Mantı: Bildiğimiz el işi mantı
Çıtır Bihter: Fırınlanmış mantı.
Esmer Bihter: Kepekli hamurdan hazırlanmış, diyet yapanlara özel ‘kılıbık‘ mantı
Temel’in Bihteri: Hafif kavrulmuş soğan, ıspanak ve peynirli mantı
Süslü Bihter: Mantının içinde patates var. Denemedim ama deneyenler güzel olduğunu söylüyor.
Kanatlı Bihter: Beyaz et severleri de düşünmüşler, tavuklu mantı.
Uzun zamandır gidiyorum ama bu ikrama bir türlü denk gelmemiştim. Diğer şubeler de yapıyormuş ama neye göre yapıyorlar bilmiyorum. Bağdat Caddesi’ndeki şubede mantının ardından gelen tatlı sürpriz oldu. Vişneli ve şaraplı özel sos ilave edilerek hazırlanan kağıt helva arası dondurmadan ücret alınmıyor. Fakat; hesab iliştirilen yüzde 10’luk servis ücreti olayını bir türlü sevemedim, sevemeyeceğim de!

2
Fiyatları da elimden geldiğince toparlamaya çalıştım. Hepsini ayrı ayrı yazmak yerine; küçük fotoğraflarla bilgilendirmeye çalıştım. İnternet sitelerinde fiyatlar yok ama detaylı menü mevcut, bilginize…

fiyat
BODRUM MANTI – ARNAVUTKÖY
Arnavutköy 1. Cadde No: 111 – Arnavutköy
212 263 29 18-19

BODRUM MANTI – FENERBAHÇE
Züftüpaşa Mahallesi, Fener Kalamış Caddesİ No: 67/1A (Fenerbahçe Camii Yanı)
216 330 05 65-68

BODRUM MANTI – BAĞDAT CADDESİ
Bağdat Caddesi, Yapı Kredi Blokları No: 367/3 – Şaşkınbakkal
http://bodrummanti.com.tr

Yorumlar

yorum

İlginizi Çekebilir

1 Yorum

  • Mide Mühendisi 21 Kasım 2013 at 14:51

    Bildiğim kadarıyla Bodrum Mantı’nın bir de Etiler’de bir şubesi var. Ben de oraya gidip Çökertme Kebabı denemiştim…

  • Yorum Yap