Bebek Kahve'de denize sıfır kahvaltı - Yenihayat'ın TadıYenihayat'ın Tadı
Kahvaltıyı nerede yaparım?, Keyif yerleri, Yeme - İçme

Bebek Kahve’de denize sıfır kahvaltı

10 Aralık 2015

Yıllar içinde müdavimlerini yaratan Bebek Kahve, Anadolu gördüğüm ve İstanbul’da bulmakta zorlandığım kıraathane ortamını bana anımsatıyor. Elbette aynısı değil ama masasından duvarlarına, havasından rahatlığına bende öyle bir his uyandırıyor. Belki de yıllara meydan okuyor olmasının da etkisi var. Bebek Kahve, 1944 yılından beri var. Hafta sonu dolup taşıyor ama hafta arasında “çekirdek kadro” hep aynı yerde. Hafta sonu mümkün oldukça tercih etmemeye çalışıyorum ama hafta içi de oturduğum yerden kalkmak istemiyorum. Çay içip, gazeteye okuyarak zaman geçirdiğim de oluyor, kahvaltı sipariş edip uzun uzun denize baktığımda…

Bebek’teki diğer mekanlara gittiğinizde genelde belirli bir kesme hitap ettiğini görürsünüz ama burası öyle değil. İş adamından ev hanımlarına, öğrencilerden gazetecilere herkesin uğrak noktası. Kimi bir çay için, kimileri de uzun soluklu bir kahvaltı için. Bir ünlüyle karşılaşma şansınız çok yüksek. Onlar da sizin gibi, benim gibi kahvaltı yapıyor, çay içiyor, arkadaşlarıyla sohbet ediyor ya da tavla oynuyor.

Bebek Kahve’nin denize en yakın masası benim favorim. Eğer hava çok soğuksa içeride oturmayı tercih ediyorum ama dayanabileceğim tüm sıcaklıklarda en uçtayım. Kediler, martılar ve kargalardan başka kimse olmuyor çevremde. Hayvanlardan bahsetmişken, Bebek Kahve’nin hayvan dostu bir işletme olduğunu belirtmekte fayda var. Omlet, menemen gibi kahvaltılıkların yanı sıra elmalı ve üzümlü anne kurabiyelerini de seviyorum. Çayın yanında başarılı bir ikili oluyor. Çay, simit, omlet, söğüş ve peynirden oluşan kahvaltı 20-25 lira arasında değişiyor.

BEBEK KAHVE, BEBEK
Cevdet Paşa Caddesi, No:18 Bebek
34342 Beşiktaş
0212 257 54 02
www.bebekkahve.com

Yorumlar

yorum

İlginizi Çekebilir