Baltazar - Karaköy - Yenihayat'ın TadıYenihayat'ın Tadı
Burger & Steak, Keyif yerleri, Kuytu köşe

Baltazar – Karaköy

25 Eylül 2013

7
Şehrin orta yerinde ama kalabalıktan uzak… Karaköy’deki Baltazar, asma yapraklarının altında sakin bir atmosferde, kömür ateşinde hem burger hem de steak keyfi sunuyor. Menü sadece etlerle sınırlı değil, salata ve kahve keyfi için de uğrayabilirsiniz.

Tophane’deki nargileci Ali Baba’yı herkesin bildiğini varsayıyorum. Hemen karşı sokağında, Fasuli’den içeriye girdiğinizde; asma yapraklarının altında ve sakin bir atmosferde müşterilerini ağırlıyor Baltazar Burger & Steakhouse… Mekan, son zamanlarda Karaköy’ün yükselen değerlerinden… Bir fırsatını bularak; oldukça kalabalık bir arkadaş grubuyla (ağız tadına güvendiğim insanların olduğu) yolumuzu Karaköy’e düşürdük. Eh biraz da aç olunca, etler havada uçuştu adeta…

MEKAN
Mekanda genellikle iki-dört kişilik küçük masalar var. Kalabalık gruplar için büyük masif bir masa da bulunuyor. Dekorasyon ilginç ve dikkat çekici, bir süre (hatta sipariş beklerken) inceleme fırsatı bulabilirsiniz. Okuduğuma göre Baltazar’ın etleri Demet hanımın elinden geçiyormuş. Kadın kasap mı olur demeyin, oluyor ve gayette iyi oluyor.

MEKAN1
Gelelim et kısmına… Füme et için çok şey söylemek isterdim ama en anlaşılır şekliyle sizlere anlatmak istiyorum; kesin deneyin! İstanbul’da yediğim en iyi füme etlerden… Biraz zeytinyağı, biraz karabiber işte size lezzet. Devamı da gelebilirdi ama önden fazla mideyi doldurmamak adına bir taneyle yetinmek zorunda kaldım. Gerçekten çok leziz. Fiyatı 6 lira.

5
Dana sosis patates kızartmasıyla servis ediliyor. Fotoğraf sizi yanıltmasın, bir porsiyonda bir tane sosis var. Başlangıç için paylaşılabilir bir lezzet. Sosisten çok sucuk tadını andırıyor, iyi pişmiş ve başarılı.

4
Burgerin gelmesi biraz gecikti, hatta son gelen ise bir hayli gecikti. Neyse ki önden bir şeyler almıştık ve sohbet-muhabbet derken gecikme bizi çok rahatsız etmedi. Yeni açılan yerlerinde genelde kendilerine ait burgerlerini tatmayı seviyorum. Durum böyle olunca; gelsin Baltazar burger dedim. Füme et, cheddar peyniri ve karamelize soğandan oluşan burgerin içerisinde et tam tamına 240 gram! Kalın etleri pişirmek zordur ama oldukça başarılı pişmiş, içi de suluydu. Fakat burgercilerde bir klasik haline gelen ekmek sorunsalı; burada da aynı problemdi. Ama köftesine diyecek bir şey yok, gayet başarılı ve 240 gramlık et fazlaca doyurucu…

2 240 gram Baltazar Burger 19 lira, 180 gram ise 16 lira…


1

Kaşarlı köfte de başarılı… Yanında patates kızartmasıyla servis ediliyor. Patatesler dondurulmuş, zaten fotoğraflarda da kendisini belli ediyor ama diğer donmuş patatesler gibi değil. Bir değişik, bir güzel… Elbette elle kesilmiş, dondurulmamışın yerini tutmuyor. Kaşarlı köftenin bir porsiyonunda 3 adet var, fiyatı 19 lira.

3
Bonfilenin de bir parça tadına baktım. Yumuşacık, sinirsiz Tamamını yemek; o kadar yemeğin üstüne zaten mümkün olamazdı :) Denedim, baktım ve beğendim. Burger tercihinde bulunmazsanız eğer 29 lira olan bu bonfilenin tadına bakmanızı tavsiye ederim. 3 büyük parça halinde, içi sulu, cidden lokum gibi geliyor. Kısaca toparlamak gerekirse; fiyatlar uygun, lezzetli… Memnun kaldım bu adresten… Tavsiye ederim.

7
6BALTAZAR – KARAKÖY
Kılıç Ali Paşa Mescidi No. 12/A Karaköy
0212 243 64 42
baltazarkarakoy.com

Yorumlar

yorum

İlginizi Çekebilir

Hiç Yorum Yok

Yorum Yap