7 göbekten adalıya ait; Ayapetro, Bozcaada - Yenihayat'ın TadıYenihayat'ın Tadı
Otel, Seyahat

7 göbekten adalıya ait; Ayapetro, Bozcaada

30 Temmuz 2016

Ayapetro Otel, Türk mahallesinde 20 odalı bir otel. Burası Bozcaada‘nın yenilerinden… Otel yeni ama sahipleri başlıkta da belirttiğim gibi 7 göbekten adalı. Seyahatlerde en çok dikkat ettiğim detaylardan biri; konakladığım otelin merkezde ya da merkeze yakın olması. Mümkün olduğunca öyle olmasına dikkat ediyorum çünkü araç bazen fazlalık olabiliyor. Akşam yemeğinden sonra otele yürüyerek dönmek tatillerde büyük bir lüks bence. Ayapetro, merkeze yürüyerek 1 dakika. Bozcaada‘da merkez olarak elbette Çınaraltı Kafe‘yi alıyorum. Çınaraltı‘nın hemen arka sokağı zaten meyhanelerin olduğu yer. Ufak bir not; otel Türk mahallesinde; meyhaneler Rum mahallesinde bulunuyor.

Yüksek sezonda oda fiyatları 250 lira. Buna iki kişilik kahvaltı da dahil. Kahvaltı demişken; Ayapetro‘da kahvaltı çok keyifli çünkü geniş arka bahçesinde sabahları çok tatlı bir esinti oluyor. Kahvaltı da burada servis ediliyor. Buranın bahçesini Bozcaada’da bulmak pek kolay değil. Merkezden uzak bağ evlerini ayrı tutuyorum elbette. Kahvaltıya anne elinin değmesi bence önemli bir detay. Anne elinden reçeller, zeytinyağlı menemen, acuka kahvaltıya lezzet katıyor. Diğer ürünler ise ya ada pazarından ya da yerel üreticilerden.

Yolunuz adaya düşerse, konaklamaktan keyif aldığım bu oteli sizlere tavsiye ederim. Booking‘ten daha detaylı fotoğraflara ulaşabilirsiniz ama rezervasyon için oteli arayın.

AYAPETRO OTEL, BOZCAADA
05327230730
Alaybey Mah. Hacı Hasan sokak. No:16, 17680 Bozcaada
http://www.ayapetro.com

Yorumlar

yorum

İlginizi Çekebilir